Menu

TIRy a jazda nocą

24 stycznia, 2017 - transport
TIRy a jazda nocą

Kierowcy tirów poruszających się po drogach w Polsce jak i na całym świecie, bardzo często pracują w godzinach nocnych. Trasy przejazdu samochodu z towarem ustala się w taki sposób, aby jak najwięcej godzin jazdy mogło przebiegać po zmroku, gdy ruch na drogach jest znacznie mniejszy. Nie da się jednak ustalić tak całej drogi, gdyż w znaczny sposób opóźniłoby to dojazd do poszczególnych miejsc.

Godziny dojazdów w firmach transportowych

Trasa w godzinach nocnych może być wprowadzana jednak tylko i wyłącznie w przypadku pokonywania ciągłych tras. Firmy, które zajmują się transportem towarów do klientów nie mają już tego luksusu, gdyż w nocy nikt nie otworzyłby kierowcy drzwi prowadzących do punktu odbioru towaru. Praca logistyka zatrudnionego w firmie transportowej polega, więc na tym, aby ustalić trasę dla tira w najlepszy możliwy sposób.

Często nie da się znaleźć dobrego rozwiązania i wybiera tak zwane „mniejsze zło”, które ma zapewnić największy komfort pracy dla kierowcy, choć ruchu ulicznego oraz korków w pewnych godzinach niestety nie da się uniknąć. Nie mniej jednak doświadczeni kierowcy przystosowani są do dość ciężkich warunków pracy i na pewno potrafią także dobrze radzić sobie w przypadku niespodziewanych sytuacji na drodze, w których czasami bywa wstrzymany nawet ruch.

Są to okoliczności, z którymi kierowca musi się pogodzić i je zaakceptować. Jedynym wyjściem z trudnej sytuacji jest lub może być skorzystanie z innej trasy, jeżeli kierowca taką zna i ma możliwość na nią wjechać. Nie da się zazwyczaj przewidzieć dokładnej godziny dojazdu, co do minuty, jednak dobrzy logistycy potrafią ustalić odpowiedni przedział godzinowy, w którym kierowca może dojechać na miejsce.

Dobry transport zapewnia niezniszczony towar

Bardzo często słyszy się o tym, że jakaś paczka została zniszczona podczas transportu. Oczywiście żaden pakunek nie będzie wyglądał świeżo po kilku czy też kilkunastu godzinach jazdy, jeżeli nie będzie starannie zapakowany i odpowiednio przewożony. Dzisiejsi pracownicy firmy transportowej muszą uważać podczas załadunku. Zwłaszcza na paczki z oznaczeniami o przedmiotach szklanych i delikatnych gdyż to one stanowią najwięcej problemu. Dowiezienie towaru w dobrym stanie także świadczy o profesjonalizmie firmy transportowej, a jeżeli ciągle coś dociera na miejsce zniszczone, taka firma na pewno będzie miała problem z uzyskaniem dobrej opinii i zdobyciem nowych klientów, co skończy się dla niej bez wątpienia dość niekorzystnym stanem rzeczy odzwierciedlonym w słabej opinii i mniejsza liczbą potencjalnych klientów.

Ubezpieczenia w trasie

Oczywiście czasem nie da się uniknąć uszkodzenia przewożonego towaru. Warto pamiętać, że jest on zawsze ubezpieczony, także w momencie spełnienia się czarnego scenariusza właściciel towaru może liczyć na zwrot pieniędzy z ubezpieczenia.

Warto sprawdzić ofertę sklepu rowerowego Mistral: https://mistralsport.pl/rowery.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *