Menu

Koncerny paliwowe

3 lutego, 2017 - paliwa
Koncerny paliwowe

Każdy, kto posiada samochód musi niestety liczyć się z tym, że trzeba go od czasu do czasu zatankować żeby móc się nim poruszać. Co więcej wszystkie te osoby, które dużą i często jeżdżą, tankują paliwo nawet kilka razy w tygodniu. Czy więc jeżdżenie samochodem naprawdę się opłaca i jest tak korzystne dla przeciętnego obywatela?

Ceny paliw w Polsce

W naszym kraju bardzo dużo mówi się o cenach paliw, ponieważ od kilkunastu lat są one bardzo wysokie i co tu dużo mówić nie każdego posiadacza samochodu jest stać na zakup takich ilości, o jakich by marzyli czy tez naprawdę byłyby im potrzebne. Skończyły się już czasy, gdy daleka podróż była tania, a za kilkadziesiąt złotych można było przejechać pół Polski z całą rodziną. Obecnie zarówno ceny benzyny jak i oleju napędowego ciągle rosną, a my, jako użytkownicy samochodów, możemy jedynie pogodzić się z tym, że miesięczny rachunek za paliwo z miesiąca na miesiąc jest niestety coraz wyższy.

Co można zrobić, aby zaoszczędzić na paliwie?

Jedynym rozsądnym wyjściem jest na dzień dzisiejszy bez wątpienia zamontowanie w swoim samochodzie instalacji gazowej, ponieważ LPG w danej chwili jest najtańszym środkiem napędowym ogólnodostępnym na wielu różnych stacjach paliw. Trzeba jednak pamiętać, że nie da się przerobić na gaz auta z silnikiem Diesel’a, a jedynie samochód działający na benzynę. Mimo to wciąż bardzo wiele osób decyduje się na takie działanie, ponieważ jest to dla nich najbardziej ekonomiczny sposób na to, aby nie stracić majątku na paliwo, a jednocześnie móc regularnie jeździć samochodem.

Innym rozwiązaniem przy szukaniu oszczędności są auta elektryczne. Minus jest taki, że w Polsce jeszcze nie ma popularnych stacji szybkiego ładowania prądem. Przykładowo w Anglii wygląda to tak, że takich stacji jest całkiem sporo. Są one rozlokowane po całym kraju. Dodatkowo można ładować tam samochód bez opłat. Podobnie jest w wielu innych krajach.

Przyszłość koncernów paliwowych

Mimo że konkurencja jest bardzo duża, żadna popularna stacja paliw nie boi się o swoją przyszłość, ponieważ nie ma najmniejszego powodu, aby to robić. Chociaż ceny paliw wciąż rosną, są one bardzo konkurencyjne na różnych popularnych stacjach, a często zdarza się, że o zysku ze sprzedaży paliwa świadczy raczej miejsce, w którym stoi stacja paliw niż cena samego środka napędowego. Niezaprzeczalną prawdą jest oczywiście fakt, że Polacy tankują tam, gdzie im najwygodniej. Rzadko patrząc na cenę raczej wybierają stacje najbardziej popularne, które ustawione są po drodze do pracy lub w wygodnym miejscu przy drodze podczas ich podróży.

Mimo że ceny paliw wciąż rosną, ludzie nie wydają się tankować jakoś szczególnie mniej, a jedynie więcej narzekają słownie. Żyjemy w czasach, gdy samochód stał się niezbędnym elementem codziennego życia, koncerny paliwowe nie muszą się więc obawiać, że zabraknie im klientów zdecydowanych na zakup danego rodzaju paliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *