Menu

Kryteria wyboru warsztatu samochodowego

11 maja, 2019 - moto
Kryteria wyboru warsztatu samochodowego

            Znalezienie fachowca zajmującego się w sposób rzetelny naprawą aut przypomina popularny proces poszukiwania igły w stercie siana. Zazwyczaj bazujemy na możliwościach jakie daje nam internet, a sieć – jak wiemy, potrafi doskonale opakować usługi w pozłotko, nawet te powiedzmy… chałupnicze. W jaki sposób szukać profesjonalnego warsztatu samochodowego? Sprawdźmy!

Mechanika samochodowa

            Podstawowa wiedza z zakresu mechaniki samochodowej może się nam bardzo przydać. W sytuacji w której wiemy, że jakiś element, a nawet obszar w układzie mechanicznym szwankuje – warto kierować się nade wszystko specyfiką danego warsztatu. W przypadku problemów z elektromechaniką, żaden – nawet najbardziej kompleksowo wykształcony mechanik może sobie nie poradzić. Wówczas musimy znaleźć kogoś, dla kogo elektryka w układach mechanicznych aut nie ma tajemnic. I na odwrót – powierzenie problemów ze sprzęgłem elektrykowi również może prowadzić do przykrych konsekwencji.

            Kolejnym kryterium jest lokalizacja zakładu mechanicznego. Im bliżej od naszego miejsca zamieszkania znajduje się zakład mechaniczny, tym dla nas lepiej. Podążanie za autem, bądź wstawienie się na wezwanie mechanika nie może trwać wielu godzin, dlatego dobrego warsztatu najlepiej szukać w promieniu maksymalnie kilkunastu kilometrów. Generuje to oszczędności zwłaszcza w przypadku potencjalnych – kolejnych wizyt. Zdarza się także, iż auto ulega kraksie w trakcie trasy. Wówczas pozostaje nam holowanie go do warsztatu. Owszem, może być to warsztat przypadkowy, ale znacznie lepiej, aby autem zajął się ktoś zaufany. Koszta holowania mogą być kolosalne, dlatego znalezienie zaufanego warsztatu w najbliższej okolicy może je skutecznie zredukować.

słupy

Jak wybrać usługodawcę?

            Jak sprawdzić, czy dany usługodawca jest godny naszego zaufania? Podstawę stanowią trzy kluczowe czynniki :

– czas realizacji

– koszt realizacji

– zakres realizowanych prac

            Niestety, za powszechną praktykę uchodzi fakt, że w większości warsztatów, specjaliści próbują wcisnąć klientowi dodatkowe usługi związane z innymi – pozornymi mankamentami. W takich sytuacjach warto postawić na własną intuicję. Regularne robienie przeglądów z pewnością ograniczy tego typu prowokacje fachowców w warsztatach.

            W poszukiwaniu odpowiedniego fachowca najlepiej wykorzystać przekazy poczty pantoflowej. Opinie klientów z pewnością mogą okazać się pomocne w procesie wyboru – również te internetowe. Odpowiedni research może nas uchronić przed poniesieniem dodatkowych kosztów, zaś znalezienie profesjonalisty pozwoli uzyskać komfort psychiczny, który w takich przypadkach bywa bezcenny.

Przy współpracy z http://akroma.pl