Menu

Jak kupić dobry samochód?

11 października, 2019 - moto
Jak kupić dobry samochód?

W XXI wieku osoby, które chcą zmienić swój obecny samochód, stają przed niezwykle trudnym wyborem.

Jak kupić dobry samochód?

Na rynku motoryzacyjnym w Polsce samochodów jest niezwykle dużo. Możemy znaleźć zarówno samochody całkowicie nowe, kilkuletnie jak i te nieco starsze. Po nowe samochody ludzie kierują się bezpośrednio do salonów, gdzie nikt z kupujących nie musi się martwić się o stan techniczny pojazdu. Sprawa inaczej wygląda, jeśli decydujemy się na zakup samochodu używanego, szczególnie jeśli został wcześniej sprowadzony z rynku zachodniego. W przypadku zakupu samochodu używanego, dobrze by było, gdyby na oględziny samochodu jechał z nami zaprzyjaźniony mechanik.

drzwi

Na co zwracać uwagę w poszukiwaniu odpowiedniego samochodu w ogłoszeniach?

Osoby, które nieco bardziej interesują się motoryzacją, już po przeczytaniu ogłoszenia czy podczas kontaktu telefonicznego mogą wywnioskować czy samochód jest wart szczegółowych oględzin czy też lepiej sobie ten konkretny egzemplarz darować. Oczywiście w ogłoszeniach pojawiają się oferty zarówno osób prywatnych, jak i handlarzy. Każda z tych osób chce swój pojazd jak najszybciej sprzedać, więc ciężko będzie znaleźć w treściach takich ogłoszeń opisu o wadach samochodu, dlatego też warto wykonać telefon do obecnego właściciela i dowiedzieć się nieco więcej o faktycznym stanie sprzedawanego samochodu, tym bardziej, jeśli na oględziny samochodu osoba musi przejechać naprawdę spory kawałek drogi.

biurko

Stacja diagnostyczna czy zaprzyjaźniony mechanik?

Gdy pierwsze wrażenie okazało się dosyć dobre i jesteśmy w fazie podjęcia decyzji o zakupie danego samochodu, warto zastanowić się nad sprawdzeniem samochodu na stacji kontroli pojazdów bądź skorzystać z pomocy osoby, która dosyć dobrze zna się na konkretnym modelu samochodu – może to być zarówno znajomy, który posiada takowy model samochodu jakiś dłuższy czas i jest w stanie powiedzieć nam coś więcej o zachowaniu konkretnego pojazdu lub może to być po prostu nas zaprzyjaźniony mechanik samochodowy, który na co dzień pracuje przy naprawach samochodów i jest w stanie sprawdzić czy warto inwestować pieniądze w konkretny egzemplarz czy jednak warto szukać innego. Polecamy: https://comparic.pl/kurs-korony-szwedzkiej-sekpln-notowania-online/