Menu

3 akcesoria, w które warto wyposażyć rowerzystę

16 lipca, 2019 - kolarstwo
3 akcesoria, w które warto wyposażyć rowerzystę

Sezon rowerowy w pełni, a pogoda sprzyja ostatnio miłośnikom krótkich i dłuższych wycieczek, dlatego najwyższa pora wyruszyć w trasę. Zanim jednak przejedziesz pierwsze kilometry, warto pomyśleć w co wyposażyć swój sprzęt, aby czas spędzony na rowerze był nie tylko pożyteczny, ale także i maksymalnie przyjemny.


Kask rowerowy: ważne wyposażenie rowerzysty
Nawet jeśli na dworze jest gorąco, podczas jazdy na rowerze dobrze jest używać kasku, który ogranicza ryzyko uszkodzenia czaszki w razie upadku. Warto zainwestować w kask dobrej jakości, wyprodukowany przez sprawdzonego i cenionego producenta, ponieważ to akcesorium powinno rzeczywiście nas chronić. W sklepach sportowych i w Internecie można znaleźć różne rodzaje kasków rowerowych w zależności od typu aktywności rowerowej, do której ma być on używany. Podział jest prosty, bo wiąże się z typami samych rowerów – dostępne są kaski MTB, szosowe, do sportów ekstremalnych oraz miejskie.


Męczą Cię otarcia? Zainwestuj w rękawiczki
Rękawiczki rowerowe to kolejne akcesorium, w które powinien zainwestować każdy profesjonalny rowerzysta. Taki gadżet sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które lubią długą jazdę lub wybierają się na wyjazd rowerowy trwający kilka dni albo nawet tygodni. Zwolennicy zdobywania kolejnych kilometrów docenią komfort jazdy w rękawiczkach rowerowych, a fani jazdy ekstremalnej zyskają także dodatkowe zabezpieczenie ochronne przed upadkiem, choć trzeba tu zaznaczyć, że nic nie zwalnia nas z dbania o to, nasza jazda i rowerowe zachowania były bezpieczne. Zobacz:bidony w sklepie fox


Planujesz jazdę latem? Kup bidon rowerowy
Bidon rowerowy to bardzo praktyczne rozwiązanie zastępujące zwykłą butelkę, którą wozimy zazwyczaj w plecaku. Bidony rowerowe mają tę przewagę nad butelkami, że można je przymocować do ramy roweru. Dzięki temu nie dźwigasz niepotrzebnie wody czy napoju i nie musisz się obawiać, że podczas szybkiej jazdy torba wypadnie Ci z bagażnika. Dobrze wykonany i solidny bidon to także dobry pomysł na prezent dla miłośnika rowerów. Wiele ciekawych modeli można znaleźć w sklepach z akcesoriami sportowymi, a w Internecie projekt bidonu można też wykonać samodzielnie w oparciu o własną, autorską koncepcję.

Współpraca: sklep fox

Tagi: ,